April 26, 2017

Please reload

Recent Posts

Milí přátelé,

vítám vás v blogu Zdravého zvířátka v jehož rámci zde budu průběžně uvádět případy z mé praxe léčení domácích zvířat. Tyto případové stud...

Případy z praxe I.

April 26, 2017

1/1
Please reload

Featured Posts

Případy z praxe I.

April 26, 2017

Milí přátelé,

 

vítám vás v blogu Zdravého zvířátka v jehož rámci zde budu průběžně uvádět případy z mé praxe léčení domácích zvířat. Tyto případové studie mohou přispět k lepšímu porozumění procesu léčby s využitím prostředků alternativní medicíny a to zejména Bachových květových esencí a homeopatie, které se ukázaly jako nejvíce účinné a efektivní pro léčbu běžných

i chronických onemocnění u zvířat.

 

Spolu s osvědčenými prostředky a postupy klasické veterinární medicíny a dle možností

je možné domácím zvířátkům, které jsou zcela odkázány na naši pomoc, co možná nejvíce šetrným způsobem pomoci u většiny jejich zdravotních potíží.

 

Pokud budete mít jakékoli dotazy, neváhejte mě kontaktovat.

 

Váš

Ladislav Tichý

 

 

 

1. Případ

 

Sam, Jack Russell Terrier, stáří 7 let

 

Sama znám už dlouho. Je to pes mé sestry, která si ho vzala do péče po rozvodu kamarádky. Se Samem nebylo dobře zacházeno, jeho dřívější pán se údajně snažil o přísnou výchovu z cílem udělat z něj „pořádného“ psa.

 

Když jsem ho asi před pěti lety poznal, byl bázlivý, ustrašený a nedůvěřivý. Trvalo delší dobu, než si na mě zvykl a nechal se pohladit. Bál se i lidí venku a z nějakého, mě neznámého důvodu, i velkých psů. Pravděpodobně ho nějaký velký pes napadl když byl

v péči svého předchozího majitele. Sestra si jednou postěžovala, že ji pejsek budí velmi časně ráno a poměrně hysterickým způsobem (vytí, nářek, kňučení) se dožaduje venčení. Ovšem poté co prý vyjdou ze dveří domu, Samík s vyvenčením nijak nespěchá a dlouho si pečlivě hledá vhodné místo k úlevě. Sestra to zcela správně vyhodnotila jako jistý způsob citového "vydírání". S tímto symptomem se často setkávám i při léčbě dětí, které vyrůstali v citově chudém nebo konfliktním prostředí.

 

Namíchal jsem tehdy Samovi kombinaci Bachových esencí skládající se z č. 8 CHICORY - čekanka obecná (citové vydírání, neustálé vyžadování pozornosti, sebelítost když není něco po jeho vůli), č- 29 STAR OF BETHLEHEM - snědek chocholičnatý (léčí hluboká duševní traumata všeho druhu, šoky a zármutek) a č. 14 HEATHER - vřes obecný, který např. u lidí léčí přílišnou potřebu péče a pozornosti vzniklé z důvodu citového strádání v útlém věku. Samovi jsem nechal užívat esence s aplikací přímo do tlamy 1x denně večer po dobu čtyř týdnů. Pejsek prý z užíváním neměl žádné problémy a nijak se nebránil.

 

Sestra byla výsledkem velice překvapena, neboť Sam už příštího rána po večerní aplikaci esencí sice nepřestal se svým stylem dožadování se venčení, ale už mnohem mírněji, bez kvílení, tahání za peřinu a zběsilého pobíhání po bytě a úmyslem dokázat sestře, že už to nevydrží ani minutu. Po několika dnech se projevy zmírnily natolik, že se sestra opět mohla po dlouhé době vyspat a venčit Sama normálním způsobem v rozumnou ranní dobu.

 

Sam se již lidí nebojí, je přítulný a velmi smělý ve svém chování i ke svým statnějším kamarádům v místním parku. Sestra mi nedávno opět potvrdila, že pozitivní efekt terapie stále trvá a pes je zcela v pořádku.

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Follow Us
Please reload

Search By Tags
Please reload

Archive
  • Facebook Basic Square
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now